Binance Son Hamlesiyle Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Kripto para piyasasındaki karmaşanın ortasında, sorunlarla karşılaşan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, çözüm geliştirmek için çalışıyor. Bu kapsamda Binance, 24 saat içinde TRON’da 657 milyon TUSD bastı. Kripto borsasının bu hamlesi stablecoin’in piyasa değerini sıçrattı.

Binance milyon dolarlık TUSD bastı, altcoin değeri yükseldi!

On-chain verilere göre, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, son 24 saat içinde TRON’da 657 milyon TrueUSD (TUSD) bastı. Bu hareket, Binance’in BNB/TUSD, BTC/TUSD, ETH/TUSD, TUSD/USDT, USDC/USDT ve USDP/USDT dahil olmak üzere platformlarına altı yeni spot işlem paritesi eklediğini duyurmasının ardından geldi. Kripto para borsasının TUSD basımının arından TUSD’un değeri piyasa değeri artmaya başladı.

TUSD piyasa değeri / Kaynak: CoinMarketCap

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, yalnızca son yedi gün içinde 130 milyon dolar değerinde ek TUSD stablecoin piyasaya sürdü. Binanace’nin bu hamlesi 2 milyar doların üzerinde bir dolaşım arzına yol açtı. Bu TUSD akışı, Frax’ı (FRAX) geçmesine ve kripto para piyasasında Tether (USDT), USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve Binance USD’nin (BUSD) ardından beşinci en büyük stablecoin olmasına neden oldu.

Binance’nin hamlesi BUSD etrafındaki baskıların ardından geldi

Eskiden TrustToken olarak bilinen TUSD, Chainlink’in verilerine göre ArchBlock tarafından çıkarılan ve tamamen nakitle desteklenen bir stablecoin. Binance’in TRON üzerinde TUSD basma hamlesi, ayak izlerini genişletmek ve kullanıcılarına daha fazla likidite sağlamak için stratejik bir hamle olarak görülebilir.

Binance’in kendi stablecoin’i BUSD’nin şu anda ABD hükümetinin artan yasal baskısıyla karşı karşıya olduğunu belirtmekte fayda var. Ekim 2020’de New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı, kara para aklamanın önlenmesi (AML) uyumluluğuyla ilgili endişeleri gerekçe göstererek Binance’in eyaletteki operasyonlarına yönelik bir soruşturma başlattı. Düzenleyici engellere rağmen Binance, günlük 15 milyar doları aşan işlem hacmiyle kripto para piyasasında baskın bir oyuncu olmaya devam ediyor. Uzmanlara göre, yeni işlem paritelerinin eklenmesi ve TRON’da TUSD’nin basılması, Binance’in pazar payını daha da artırabilir ve sektördeki lider borsa konumunu sağlamlaştırabilir.

Kripto para piyasası gelişmeye devam ettikçe ve yeni oyuncular mücadeleye girerken, Binance ve diğer yerleşik borsaların değişen düzenleyici ortamlara ve kullanıcı taleplerine nasıl uyum sağlayacağını göreceğiz. Ancak şimdilik Binance, kullanıcılarına piyasada daha fazla seçenek ve likidite sağlama taahhüdünü ikiye katlıyor gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir