Burak Yılmaz’ın vedasında çarpıcı iddia

“SİZİN İÇİN OYNAMAK BÜYÜK ŞEREFTİ”

Ancak deneyimli golcünün, Sittard kariyeri pek de uzun sürmedi. 37 yaşında olmasına rağmen bu sezon çıktığı 25 lig maçında 9 gol, 5 asitle oynayan yıldız futbolcu son oynanan ve 3-1 kazandıkları Groningen karşılaşmasının ardından veda kararı aldı.

Bu durumu kişisel sosyal medya hesabından paylaşan Burak Yılmaz, “Fortuna Sittard taraftarları, sizin için oynamak büyük bir şerefti. Her şey için teşekkürler, daha güzel ve başarılı yıllara” ifadelerini kullandı.

KADRO DIŞI İDDİASI

Ayrılık henüz resmileşmezken, milli oyuncunun bu açıklaması sonrasında resmi duyurunun da kısa sürede yapılması bekleniyor. Burak Yılmaz’ın ayrılık kararının sebebi olarak da çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Öne sürülen bilgilere göre, Groningen karşılaşmasında teknik direktör Julio Velazquez, başarılı futbolcuyu oyundan almak istedi ancak Burak oyundan çıkmayı reddetti. Bu durum sonrasında kulüpte tecrübeli oyuncu için kadro dışı kararı alınınca Burak Yılmaz da ayrılık düşüncesini dile getirdi.

Lille’de Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı’yla birlikte oynayan Burak, Sittard’da da Oğuzhan Özyakup ve Doğan Erdoğan’la görev takım arkadaşıydı.

“KALACAĞINI UMUYORUM”

Fortuna Sittard Teknik Direktörü Sjoerd Ars, Burak Yılmaz’ın ayrılık ayrılık mesajı hakkında açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli yıldızın kararına şaşıran Ars, “Seyirciyle yaşadıkları konusunda Burak’ta rahatsızlık fark ettim. Ama ayrılma ya da onun gibi bir şey söz konusu değildi. Dürüst olmak gerekirse duygularıyla hareket ettiğini düşünüyorum. Yarın daha fazlasını öğreneceğiz. Hayal kırıklığını anlayabiliyorum. Burak’ın yarın kulübe bir rapor vereceğini ve Fortuna’nun oyuncusu olarak kalacağını umuyorum.” ifadelerini kullandı.

HOLLANDA BASINI ŞAŞKIN

Fanatik’te yer alan habere göre, Hollanda basını Burak Yılmaz’ın ayrılık kararını şaşkınlıkla karşıladı. Önde gelen gazetelerden De Telegraaf, “Burak Yılmaz’dan dikkat çeken mesaj: Fortuna Sittard’dan ayrılacak mı?” başlığıyla yaşananları anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir