Cilt kanseri şüphesiyle biyopsi yaptırmıştı! Ünlü oyununun test sonuçları çıktı

Hollywood yıldızı Hugh Jackman, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile hayranlarını korkuttu. 54 yaşındaki Avustralyalı aktör, yeniden cilt kanseri ile karşı karşıya olduğunu açıkladı. Ünlü isim, burnunda bantla çektiği videoda, burnundan iki kez biyopsi yaptırdığını söyledi.

“BENDEN DUYMANIZI İSTEDİM”

Jackman, “Beni sokakta böyle görebilirdiniz ya da birisi bu halde fotoğrafımı çekip paylaşabilirdi. Bense bunlar olmadan haberi benden duymanızı istedim” sözleriyle, sağlık durumunu hayranlarına kendisinin açıklamak istediğini belirtti.

Burnundan iki kez parça alınıp biyopsi yapıldığını söyleyen Jackman, doktorunun bunun ‘bazal hücreli karsinom’ (cilt kanserinin en yaygın şekilde rastlanan türü olarak biliniyor) olmasından şüphelendiğini açıkladı.

“NE KADAR BRONZ OLMAK İSTEDİĞİNİZ ÖNEMLİ DEĞİL”

Biyopsi sonuçlarını iki ya da üç gün sonra öğreneceğini söyleyen aktör, “Öğrenir öğrenmez size bilgi vereceğim” diye ekledi.

Jackman, videosunda hayralarını uyarmayı da ihmal etmedi:

Hatırlatmak isterim ki bazal hücreli karsinom, dünyada en az tehlikeli olan kanser türü. Yine de hatırlatmam gerekirse yaz geliyor. Lütfen güneş koruyucu sürün. Ne kadar bronz olmak istediğiniz önemli değil ve buna değmez. Bana güvenin.

Jackman, şimdi yaşadığı bu sağlık sorununun 25 yıl öncesine kadar sürekli açık havada, güneşte kalması ve bu konuda hiç önlem almamış olmasından kaynaklandığını hatırlattı.

BİYOPSİ SONUÇLARI GELDİ

Ünlü isim, son olarak biyopsi sonuçlarını hayranlarıyla paylaştı. Cilt kanseri için yapılan testlerin negatif çıktığını Instagram sayfasının hikayeler bölümünden yayınladığı bir yazı ile duyuran Jackman, şu ifadeleri kullandı:

Biyopsi sonuçlarım geldi. Negatif! Sevginiz için hepinize teşekkür ederim, bunu gerçekten hissettim. Ve bu konuda farkındalık oluşturduğunuz için de teşekkürler. Lütfen mevsim ne olursa olsun, her zaman yüksek faktörlü bir güneş koruyucusu kullanın.

KANSER TEDAVİSİ GÖRMÜŞTÜ

Öte yandan usta oyuncu 2017’de başlayan ve iki yıl boyunca devam eden benzer bir süreç daha yaşamıştı. Bu süre boyunca yüzünden altı tane kanserli doku çıkarılan Hugh Jackman, bir tedavi sürecinden geçmiş, 2021’de bazal hücreli karsinom adı verilen cilt kanseri türünü geçirdiği anlaşılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*