Güney Kore’yi Karıştıran Paylaşımlar: “Dedem Katil, Babam Kara Paracı”

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Chun Doo-hwan’ın torunu Chun Woo-won, Instagram hesabından bir dizi video paylaşarak dedesinin ‘katil ve suçlu’, baba ve üvey annesinin ‘kara para’ akladığını söyledi. 

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Chun Doo-hwan’ın torunu Chun Woo-won, Instagram hesabından bir dizi video paylaşarak dedesinin “katil ve suçlu” olduğunu söyledi.

Kaydettiği videolarla ailesinin işlediği suçlara ışık tutmak istediğini söyleyen Chun, ‘Dedemin bir katil olduğunu düşünüyorum. O ülkesini savunan bir kahraman değil, daha çok bir suçlu’ dedi.

Ailesinin ‘kara para’ harcadığını söyleyen torun Chun, ‘Babam ve üvey annem hayatlarını devam ettirmek için kaynağı belirsiz kara harcıyor. Babam ayrıca Güney Kore’deki suçlarını gizlemek ve ABD vatandaşlığı alabilmek için sahte evrak düzenledi. Onlara Hristiyan bir vaiz olduğunu söyledi’ diye konuştu.

Paylaştığı videolar yüzbinlerce kez izlenen Chun, amcasının Napa Vadisi’nde bir şarap imalathanesi işlettiğini hatırlatarak, “Şaraphane işi astronomik paraları olmayan birinin yapabileceği bir iş değil. Kara para kokuyor” dedi.

Chun Woo-won kimliğini kanıtlamak için ehliyetini, Kore oturum evraklarını ve çocukluğunda dedesiyle çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. 

1996 doğumlu Chun Woo-won, hayatını günahlardan ve acıdan arındırmak istediğini belirterek, ailesinin muhtemelen kendisinin akıl sağlığının bozuk olduğunu söyleyeceklerini belirtti. Chun, 2022’de depresyon, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite tanısı aldığını ancak aradan geçen sürede tedavi olduğunu söyledi.

Chun ayrıca uyuşturucu suçu veya cinsel suç işlediğini öne sürdüğü tanıdıklarının isim, fotoğraf ve sosyal medya hesaplarını da paylaştı. Chun’un paylaşımlarından bazıları daha sonra silindi.

Baba Chun: “Oğlum hasta, ona göz kulak olamamak benim hatam”

Güney Kore’de gündem yaratan paylaşımların ardından Chosun Ilbo gazetesine konuşan baba Chun Jae-yong, oğluna akıl hastalığı teşhisi konduğunu ve ona göz kulak olamamanın kendi hatası olduğunu söyledi.

Oğlunun derin bir depresyon içerisinde olduğunu söyleyen baba Chun, 27 yaşındaki Woo-won’un pazartesi günü birdenbire değişene kadar iyi durumda olduğunu belirtti. Baba Chun, oğlunun pazartesiden sonra kendisini ‘şeytan’ diye tanımladığını ifade etti.

Chun Jae-yong, ayrıca Instagram’da oğlu tarafından ismi paylaşılan kişilerden özür dilemek istediğini söyledi.

Kaynak: indyturk.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir