Snapchat gençleri korumak için harekete geçti

Değişiklikler, yetkililerin Snap‘in gençleri güvende tutma yeteneğini sorgulaması nedeniyle uygulamada yıllar süren incelemelerin ardından geldi.

Önceki güncellemelerde olduğu gibi, yeni kısıtlamalar da öncelikle uygulamadaki 13-17 yaş arası kişilerin hesaplarını etkileyecek. Geçen yıl şirket, yabancıların uygulamada gençleri bulma yeteneğini sınırlamak için “Hızlı Ekleme” önerileriyle gençlerin hesaplarının görünürlüğünü sınırlamaya başlamıştı. Artık şirket, kullanıcıların aramalarda ve önerilen hesaplarda görünmesi için sahip olması gereken ortak arkadaş sayısını artırarak gençlerin arama ve önerilerde bulunmasını daha da zorlaştıracağını söylüyor.

Ayrıca gençlerin çok fazla ortak arkadaşı olmayan kişilerle bağlantı kurabildiği durumlarda Snap, kullanıcıları yalnızca tanıdıkları kişilerle etkileşime geçmeye teşvik eden uyarılar ortaya çıkaracak. Uyarıya, söz konusu kullanıcıyı engelleme veya bildirme seçeneği de eşlik edecek.

Snapchat gençleri korumak için harekete geçti

Şirket ayrıca uygulamanın Stories ve Spotlight gibi halka açık kısımlarında “yaşa uygun olmayan içerik” paylaşan hesaplar için yeni bir ihtar sistemi sunuyor. Yeni sisteme göre uygulama, yaşa uygun olmadığını düşündüğü gönderileri kaldıracak ve rahatsız edici hesaba ihtar verecek. Şirkete göre, belirli bir süre içinde çok fazla ihtar alan kullanıcıların hesapları kalıcı olarak devre dışı bırakılacak.

Snap ayrıca web sitesinde, gençlerin Snapchat kullanımıyla ilgili potansiyel endişeleri olan ebeveynlere yönelik yeni bir bölüm de yayınladı. Site, ebeveyn kontrolü özelliklerinin nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzlar da dahil olmak üzere uygulama hakkında çeşitli açıklamalar sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x