Tesla, alıcılarını vergi indirimindeki değişiklik öncesinde araçlarını teslim almaya çağırıyor

Investing.com – Tesla Inc (NASDAQ:TSLA), Mart ayı sonunda otomobil alıcıları için vergi kredisinde beklenen indirimden önce müşterilerini popüler Model 3 elektrikli aracını “şimdi teslim almaya” teşvik ediyor.

Çarşamba günü Model 3 web sitesinin ABD versiyonunda yapılan bir güncellemede şirket, Biden yönetiminin 430 milyar dolarlık Enflasyon Düşürme Yasası (IRA) ile Ocak ayında ilk kez oluşturulan 7.500 dolara kadar vergi kredisinin, Model 3 Arka Tekerlekten Çekişli araçlar için azaltılacağını tahmin ettiğini söyledi.

Ancak Tesla, federal kurallarda yapılacak güncellemeden önce yapılan teslimatlar için kredinin yürürlükte kalacağını vurguladı. Hazine Bakanlığı ve İç Gelir Servisinin, bu değişikliği “en geç 31 Mart’a kadar” yayımlamayı planladığını da sözlerine ekledi.

Mevcut kurallara göre Model 3’ü kendi kullanımları için satın alan ve öncelikle ABD’de kullanan müşteriler, vergi indirimine hak kazanıyor.

Reuters’in ismi açıklanmayan bir ABD’li yetkiliye dayandırdığı haberine göre Hazine Bakanlığının son yönlendirmesi, kısmen batarya tedarik gereklilikleriyle ilgili olup daha az aracın tam veya kısmi kredi almasıyla sonuçlanacak.

Hazine daha önce Şubat ayında bir sedan, SUV, crossover veya wagon’u tanımlayan sınıflandırma standardını güncellediğini duyurmuştu.

Sonuç olarak Tesla, Ford (IS:FROTO) Motor Company (NYSE:F) ve Volkswagen (ETR:VOWG_p) gibi şirketler tarafından üretilen daha fazla sayıda elektrikli araç, kredi için uygun hale geldi.

Yazar: Scott Kanowsky

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir