105 yıllık gazete yayın hayatına son verdi

Yeni Adana gazetesi, 1918 yılında başladığı yayın hayatına ‘ekonomik ve siyasi koşullardan dolayı’ 31 Temmuz 2023’te noktayı koydu.

“Türkiye’nin en eski gazetesi Yeni Adana yayın hayatına son veriyor! Bir dönem bitiyor!” manşetiyle çıkan gazetenin “Yeni Adana Gazetesi, 25 Aralık 1918’de başladığı yayın hayatına bugün itibarıyla son veriyor” spotlu yazısında şu ifadelere yer verildi:

“105 yıllık yayın hayatı boyunca Atatürk ilke ve devrimlerini sonuna kadar savunmuş, laiklik ve halkçılık ilkelerinden, demokratik ve sosyal devlet anlayışından taviz vermemiş, ulusalcı çizgisini değiştirmemiştir. Türkiye’nin bir hukuk devleti olması için mücadelesini her alanda sürdürmüştür. Bugün gelinen noktada yerel basının yaşam mücadelesi verdiği hayatta kalma çabasından Yeni Adana’da nasibini almıştır. Yüregir ailesi olarak gazetemizin maddi ve manevi olarak yayını sürdürme çabasının artık mümkün olmadığını görmekteyiz.

Yeni Adana Gazetesi’ne 1918’den bu yana emek veren tüm yazı işleri müdürlerine, idarecilerine, yazarlarına, çizerlerine, muhabirlerine, sanat sayfalarını hazırlayan/düzenleyenlere, dizgicilerine, basımcılarına, muhasebecilerine, basımevlerine, dağıtım elamanlarına, bayilere, uzman bilgisayar desteği veren firmalara teşekkürü bir borç biliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x