Filistin’e destek veren Susan Sarandon özür diledi

Oscar ödüllü oyuncu Susan Sarandon, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, artan nefret suçlarıyla ilgili endişesini dile getirmek istediğini fakat kendini ifade ederken hata yaptığını belirtti.

Oyuncu, New York’ta Filistin’i destekleyen mitinge katılmış ve “Şu anda Yahudi olmaktan korkan pek çok insan var ve bu ülkede Müslüman olmanın nasıl bir şey olduğunu hissediyorlar” yorumunu yapmıştı. Sarandon daha önce de sosyal medya hesabından, “Gazze’de olanları önemsemeniz için Filistinli olmanıza gerek yok. Filistin’in yanındayım. Herkes özgür olana kadar kimse özgür değildir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Sözleri üzerine Hollywood boykotuyla karşılaşan ve menajerlik ajansının artık çalışmayı bıraktığını açıkladığı Sarandon, yaptığı yorum nedeniyle özür dileyen bir açıklama yayımladı.

77 yaşındaki oyuncu “Kendimi ifade etme şeklim çok kötüydü. Söylediklerim, yakın zamana kadar Yahudilerin zulme yabancı olduğunu ima ediyordu, oysa durum bunun tam tersi” ifadelerini kullandı.

Sarandon paylaşımında “Yahudilerin, Avrupa’da yüzyıllardır baskı altında yaşadığını ve soykırıma uğradığını” belirterek “Bu gerçeği küçümsediğim ve yorumumla insanları incittiğim için derin pişmanlık duyuyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x