Herkes Kendi Yapay Zekasını Oluşturabilecek: OpenAI, Kişiselleştirilmiş Sohbet Robotu Sistemi GPTs’i Duyurdu!

OpenAI, geçtiğimiz gün düzenlenen yapay zeka geliştirici konferansında her kullanıcının kendine özel yapay zeka desteli sohbet robotları oluşturmasına imkan tanıyan ‘GPTs’ isimli yeni sistemini ilk kez sergiledi. 

Detaylar?

OpenAI, geçtiğimiz günlerde ilk kez gerçekleştirilen “DevDay” isimli yapay zeka geliştirici konferansında birçok kişiyi sevindirecek yeni özelliğini duyurdu.

Firma, her kullanıcının belirli amaçlar için kendine özel ChatGPT’ye benzer sohbet robotları oluşturabileceği “GPT’s” veya “GPT’ler” isimli sistemini tanıttı.

Kullanıcılar, söz konusu sistem sayesinde tek bir kod bile yazmak zorunda olmadan, GPT Builder arayüzü üzerinden birkaç tarif cümlesi ile kendine özel bir sohbet robotu geliştirebilecek.

Bu sayede, yemek yapımında yardımcı olmaktan, kişisel asistanlığa kadar birçok alanda rol alabilen yeni yapay zekalar, dakikalar içinde hizmete hazır olacak.

Ek olarak, ChatGPT’de halihazırda bulunan internette dolaşma, DALL-E desteği, ve kullanıcıya özel veri özellikleri de oluşturulan yeni GPT’lerde de yer alabilecek.

Ek olarak, kullanıcılar tarafından geliştirilen yeni GPT’ler, özel olarak kullanılabildiği gibi diğer herkesle de paylaşılabilecek. OpenAI, yapay zeka botlarının paylaşılıp, kullanıması adına GPT Store isimli yeni bir mağazayı da platforma ekleyecek.

Şirket, ayrıca yeni sistemin güvenliğine de büyük önem verecek. GPT oluşturma işleminde nefret söylemi, dolandırıcılık, yetişkinlere yönelik içerikler gibi zararlı unsurlar, firma tarafından sürekli takip edilerek engellenecek.

Öte yandan GPTs, maalesef herkes tarafından kullanılamayacak. OpenAI’nın yaptığı duyuruya göre, yeni sistemi sadece ücretli ChatGPT Plus ve Enterprise aboneleri deneyimleyebilecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin kendinize özel olarak oluşturacağınız sohbet robotunun ismi ne olurdu? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x