M3 işlemcili MacBook modellerinin ne zaman çıkacağı konusunda işler karıştı

Bazı söylentiler bu yıl M3 işlemcili MacBook modellerinin ilk partisini görebileceğimizi öne sürse de, bir DigiTimes haberi, Apple’ın bu modelleri 2024’te piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor.

Haberde şu cümleler dikkat çekiyor: “”2023 yılında, Arm tabanlı işlemciler kullanılarak üretilen dizüstü bilgisayarların payı artmak yerine muhtemelen azalacak. Çünkü dizüstü bilgisayar serilerinin çoğu için şirket içinde tasarlanmış Arm tabanlı CPU’ları benimseyen Apple’ın, 2024 yılında performans yükseltmesi için TSMC’de 3nm düğüm tarafından üretilen CPU’lara geçmeyi planladığı biliniyor.”

Apple, ilk M2 Mac’leri Haziran 2022’de piyasaya sürdü ve bir yıl sonra üst düzey Mac Studio ve Mac Pro modellerini duyurarak tüm aileyi tanıttı. Bloomberg muhabiri Mark Gurman, Apple’ın 13 inç MacBook Pro, 13 inç MacBook Air ve 24 inç iMac’ten oluşan ilk M3 model serisini bu Ekim ayında yayımlamak için hazırladığını iddia ediyordu. Analist Ming-Chi Kuo ise, Apple’ın 2023’te yeni M3 MacBook modellerini tanıtmayı planlamadığını söyleyerek DigiTimes’ın haberini destekliyor.

14 ve 16 inçlik MacBook Pro’lar için de yenileme söylentileri bulunsa da, Apple’ın duyuracağı ilk yeni Mac’lerin kesinlikle MacBook Pro, MacBook Air ve M3 çipli iMac’in giriş modelleri olması bekleniyor. Cupertinolu devin bu yıl birkaç teknik özellik değişikliğiyle yeni iPad modellerini tanıtabileceği de söylentilerin arasında yer alıyor, ancak şirketin özel bir duyuru yerine basın bültenini tercih etme olasılığı daha yüksek görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x