Bahçeli, bıçaklı saldırıya uğrayan Fatih Camii İmamı Usta ve cemaatinden Erdem’e şifa diledi; “Saldırganın en ağır şekilde cezalandırılacağına ve karanlık bağlantılarının aydınlatacağına inanıyorum”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamada gazetecilerin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.  İsrail’in son 94 gündeki saldırılarında hayatını kaybeden 112 gazeteciyi de anan MHP lideri İstanbul Fatih Camii imamı Galip Usta’ya yönelik bıçaklı saldırıya ilişkin ” Saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasının yanı sıra, karanlık bağlantılarının aydınlatılacağına, provokasyon iklimi oluşturmanın arayışında olan mihraklara asla fırsat verilmeyeceğine yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, gazetecilerin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. İnsanın,  bilgi ve haber alma ihtiyacına değinen Bahçeli, “Bilgi ve haberin doğrusunu öğrenmek hem vatandaşlık hakkı hem de insan hakkıdır. Gaflara, çarpıtmalara, dezenformasyonlara, kasten atlanılan gerçeklere, yalan iddialara ve yanlış yönlendirmelere tevessül ve teşebbüs etmeyen gazeteciler her zaman saygıyı hak etmektedir.” dedi.

“Mesleğinin ahlaki ve etik ilkelerine bihakkın riayet eden, sorumluluk şuuruyla çalışmalarını sürdüren bütün gazetecilerimizin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevini icra ederken hayatlarını kaybeden gazetecilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum.” diyen Bahçeli İsrail- Gazze savaşının başlangıcından itibaren hayatını kaybeden 112 gazetecinin de acısını paylaştığını ekledi. Bahçeli” 7 Ekim’den bu yana 94 gün içinde İsrail’in Gazze’deki seri katliamların da can veren 112 gazetecinin acısını da paylaşıyor ve ailelerine taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı

Bahçeli’den Fatih Camii’sinde yaşananlara ilişkin provokasyon uyarısı

Bahçeli, geçtiğimiz pazartesi Fatih Camii’nde  bıçaklı saldırıya uğrayan İmam Galip Usta’nın ve cemaatinden Bilal Erdem’in yaralandığı olaya ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Geçtiğimiz pazartesi günü menfur bir saldırıda yaralanan İstanbul Fatih Camii İmamı Sayın Galip Usta ile birlikte cami cemaatinden Sayın Bilal Erdem’e özellikle şifalar temenni ediyorum. Bu kapsamda alçak saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasının yanı sıra, karanlık bağlantılarının aydınlatılacağına, provokasyon iklimi oluşturmanın arayışında olan mihraklara asla fırsat verilmeyeceğine yürekten inanıyorum.”


Ne olmuştu?

Fatih Camisi İmamı Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden bir kişi, namazdan sonra bir şüpheli tarafından bıçakla yaralandı. Yaralılar hastaneye sevk edilirken, şüpheli Ö.S. gözaltına alınmıştı.

Fatih Camisi’nde namaz sırasında sorun çıkaran şüpheli Ö.S, özel güvenlik görevlileri tarafından camiden çıkarıldı.

Namazın ardından imam odasına giren ve Usta ile konuşmak istediğini belirttikten zanlı, imam ile araya girmeye çalışan cami cemaatinden B.E’yi bıçakla yaraladı.

TIKLAYIN – Fatih Camisi’nde namaz sonrası imama bıçaklı saldırı: İki kişinin hayati tehlikesi var; yoğun bakımda tedavileri sürüyor

TIKLAYIN – Fatih Altaylı’dan Fatih Camii imamına saldırıya tepki: Tehlikeli bir döneme girdiğimizin göstergesi!

TIKLAYIN – AKP’nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, bıçaklı saldırıya uğrayan Fatih Camii imamını ziyaret etti: Kötü günde milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz

TIKLAYIN – Fatih Camisi’nde imama yapılan bıçaklı saldırının ilk görüntüleri yayınlandı

TIKLAYIN – Fatih Camii imamını yaralayan saldırgan tutuklandı 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir