Saatler sürmeyecek, çözümünü açıklıyoruz! 5 farklı tüyoyla etkili ve kısa temizlik

YAĞLI TAVALARA BULAŞIK TABLETİ

Tavadaki yağı çıkarmaktan kimi zaman çok yorucu olabiliyor. Ancak tavaya bulaşık makinesi tableti atarsanız, üzerine kaynar su döküp 30 dakika bekletirseniz, çok fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Daha sonra kirli suyu lavaboya dökün ve tavayı akan suyun altında bir süngerle silin. Kalan kir birkaç saniye içinde çıkacak ve tava güzel ve temiz kalacaktır.

PARLAK BARDAKLAR İÇİN SİRKE

Bardaklarınızı yıkasanız dahi kimi zaman lekeli görünebilirler. Bardakları birkaç dakika beyaz sirkeye batırarak bulanık kalıntıları giderebilirsiniz. Sıcak suya sirke döküp karıştırın ve bardaklarınızı bir süre bu karışımda bekletin. Bardaklarınızı duruladıktan sonra sildiğinizde daha parlak olduğunu göreceksiniz.

BEBEK YAĞI İLE YENİ GİBİ MUTFAK LAVABOSU

Metal mutfak lavabosunun duvarları genellikle küçük çizikler ve hoş olmayan kalıntılarla kaplıdır. Lavabonuzu zahmetsizce tekrar parlak hale getirmek için, yumuşak bir mikrofiber bez alın ve temiz bir yüzeye ince bir tabaka bebek yağı uygulayın. Bu prosedür 2 haftada bir gerçekleştirilebilir.

FIRIN KAPAKLARINDAKİ İZLERE ETKİLİ ÇÖZÜM

Yağ lekesi çıkarıcınız yoksa bunun yerine bulaşık makinesi tableti kullanın. Bir kaseye ılık su dökün ve tableti birkaç saniye boyunca batırın. Yağlı bölgelerin üzerinden geçmek için hafif dairesel hareketler kullanın. Daha kolay kayması için tableti ara sıra nemlendirmeyi unutmayın. Daha sonra kiri çıkarmak için yüzeyi bir bez veya kağıt havluyla silin.

TUVALET İÇİN TRAŞ KÖPÜĞÜ

Tuvalet temizleyiciniz aniden biterse tıraş köpüğü gerçekten kullanışlı olabilir. Tuvalete bir miktar köpük sıkın ve fırçayla temizlemeye başlayın. Bu aynı zamanda canlandırıcı bir aroma yayılmasını da sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x