Sevim Koş Kavga Var! Özgür Demirtaş Atatürk Baskılı Euro Paylaşınca ‘Trol’ Furkan Bölükbaşı’nın Radarına Girdi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ‘trol’ dediği Furkan Bölükbaşı ile Atatürk baskılı euro polemiği yaşayınca yine devreye hapiste bulunan Selahattin Demirtaş esprisi girdi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medyada paylaşımlarıyla dikkat çeken bir isim. Dönem dönem de sosyal medyadaki kendisine gelen özellikle hakaret içeren mesajlara verdiği cevaplarla gündeme geliyor.

Furkan Bölükbaşı da iktidar yanlısı açıklamalarıyla tanınan bir sosyal medya ismi olarak biliniyor.

Özgür Demirtaş, yaptığı euro paylaşımıyla milyonlarca etkileşim alırken, sadece bir görsel paylaşmıştı. Yorum bulunmayan paylaşımdaki euro’nun birimi 0 (sıfır) olurken, üzerinde bir Atatürk görseli vardı.

Bu para birimi görseli ilk etapta bir hatıra parayı andırsa da uzun yıllardır internette dönen bir görsel olmanın yanında, ‘0 Euro Banknotes’ isimli özel bir şirket tarafından hediyelik banknotlar olarak Fransa’da basılıyor. Yaklaşık 4 yıl öncesinde de sosyal medyada dolaşıma giren görseller için Teyit.org’un araştırması bulunuyor.

Özgür Demirtaş’ın Kasım 2023’te yaptığı paylaşım destekçi bulurken,

Para birimi sorgulaması dahi görülüyor.

Ancak gerçeği bilen bir kesim Demirtaş’ın paylaşımına,

Bazıları sert de olsa yorumların bir kısmında da

Özgür Demirtaş’ın görselin ne olduğunu bilmediğine dair yorumlar da görüldü.

Ancak bir yorum geldi ki Özgür Demirtaş buna cevap vermeden geçmedi: Kendisi de akademisyen olan Furkan Bölükbaşı’nın yorumu.

Özgür Demirtaş, Euro Bank Notes şirketinin hediyelik eşya olarak bastığı hatıralık sahte Euro’yu gerçek sanmış.

Bu adamı bu ülkede Ekonomi Profesörü yaptılar.

Özgür Demirtaş’ın Furkan Bölükbaşı’na cevabı gecikmedi.

Bu trolün yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyor. Kaç kez bu trolü REZİL ettiğimi ben unuttum artık. Paranın üzerinde KOCAMAN Sıfır yazıyor, hatıra para olduğunu insan olan herkes biliyor.

Ben sadece görseli yayınlamışım. Tedavülde mi yazmışım?

Bu Furkan lıkır lıkır Bira içen Çocuk değil mi?

Böylelikle karşılıklı atışma sürdü: “Sen önce hapisteki kardeşini ziyaret et. Yıllardır bir kere bile yanına gitmemişsin” diyerek Bölükbaşı, hapiste bulunan siyasi lider Selahattin Demirtaş’ın resmini paylaştı.

Özgür Demirtaş, bu espriye gülmedi: “Bak yine yarabbi şükür dedi. Bir de her rezil olduğunda bu espriyi yapıyor” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x